Skip to content

ΕΑΣ ΣΕΓΑΣ Κρήτης

Please install Flash and turn on Javascript.

Με το βλέμα στο μέλλον

... και τους Ολυμπιακούς Αγώνες του Ριο το 2016

Με στόχους

....  για το 2015 το Παγκόσμιο Πρωτάθλημαστο Πεκίνο και το Ευρωπαϊκό Πρωτάθλημα Ομάδων Α΄Κατηγορίας στο Ηράκλειο (20-21 Ιουνίου)

Ο Στίβος είναι

χαρά, υγεία, παιδεία
Οι ΑΚΑΔΗΜΙΕΣ των σωματείων  στίβου, δέχονται όλα τα παιδιά για γνωριμία με την άσκηση και τον αθλητισμό μέσα από το παιχνίδι.
Ημερίδα ΚΣ Ιεράπετρας 2016 - Αποτελέσματα

Διεξήχθη στην Ιεράπετρα, στο Κλειστό Γυμναστήριο η ημερίδα που διοργάνωσε η ΕΑΣ ΣΕΓΑΣ Κρήτης για τους αθλητές των σωματείων της Κρήτης. Μετείχαν αθλητές από τον Αγ.Νικόλαο, την Ιεράπετρα, την Σητεία, τα Μάλια, το Ηράκλειο και το Ρέθυμνο. Η σφαιροβολία έγινε σε ανοικτό χώρο

60_mp_gyn_2016.jpg Οι τρεις πρώτοι νικητές

 

60 μ ΠΚ Β΄

  1. Καρτεράκη Εμμανουέλλα (2004) ΑΟΛ 8.79

  2. Ρεθυμνιωτάκη Σοφία (2003) ΟΦΗ 8.93

  3. Βασιλάκη Αικατερίνη (2003) ΛΙΒΥΚΟΣ 9.10

 

 

60 μ ΠΠ Β΄

  1. Χριστοφοράκης Ιωάννης (2003) ΟΦΗ 8.09

  2. Σχοιναράκης Ανδρέας (2003) ΟΦΗ 8.37

  3. Τομαδάκης Αχιλλέας (2004) ΑΟΛ 8.72

60 μ ΠΚ Α΄

  1. Γιαννουλάτου Ναταλία(2001) ΟΚΑ ΑΡΚΑΔΙ 8.31

  2. Τσάκωνα Ναταλία (2002) ΑΟΛ 8.71

  3. Φθενάκη Θεοδοσία (2001) ΟΦΗ 8.77

60 μ ΠΠ Α΄

  1. Τσατσάκης Απολλόδωρος (2001) ΟΦΗ 7.38

  2. Ψυχούλας Κωνσταντίνος (2001) ΟΚΑ ΑΡΚΑΔΙ 7.89

  3. Φορτετζανός Γεώργιος (2001) ΑΟΛ 7.92

60 μ εμπόδια ΠΠ Β΄
  1. Σχοιναράκης Ανδρέας (2003) ΟΦΗ 10.3

60 μ εμπόδια ΠΚ Β΄

  1. Μίσοβιτς Σαμάνθα (2003) ΛΙΒΥΚΟΣ 11.7

60 μ εμπόδια ΠΠ Α΄

  1. Μουδατσάκης Δημήτριος (2002) ΟΦΗ 9.65

60 μ εμπόδια ΠΚ Α΄

  1. Χαραλαμπάκη Ραφαέλα (2001) ΛΙΒΥΚΟΣ 10.04

  2. Κρουσανιωτάκη Ραφαέλα (2001) ΟΦΗ 10.48

  3. Ψυχαράκη Έλενα (2002) ΟΦΗ 11.20

60 μ ΠΑΙΔΩΝ

  1. Λίλος Εμμανουήλ (2000) ΟΦΗ 7.56

  2. Κουκουρογιαννάκης Παντελής (2000) ΑΟΛ 7.58

  3. Καρκανιάς Εμμανουήλ (2000) ΛΙΒΥΚΟΣ 8.12

60 μ ΚΟΡΑΣΙΔΩΝ

  1. Κόκκινου Χάρις (2000) ΟΦΗ 8.31

  2. Χανιωτάκη Μαρία- Γεωργία (2000) ΟΦΗ 8.45

  3. Κοπιδάκη Αντωνία (1999) ΟΦΗ 8.52

60 μ εμπόδια ΚΟΡΑΣΙΔΩΝ

  1. Κόκκινου Χάρις (2000) ΟΦΗ 9.42

  2. Κοπιδάκη Αντωνία (1999) ΟΦΗ 9.65

60 μ ΑΝΔΡΩΝ

  1. Κόκκινος Ιωάννης (1997) ΟΦΗ 7.36

  2. Μαυραντωνάκης Εμμανουήλ (1998) ΟΦΗ 7.48

  3. Λαπιδάκης Νικόλαος (1998) ΑΟΛ 7.58

60 μ ΓΥΝΑΙΚΩΝ

  1. Κανάκη Αλεξία (1994) ΟΦΗ 8.25.

  2. Γεωργοπούλου Μαρία (1996) Γ.Σ ΑΣΤΕΡΑΣ ΑΙΓΑΛΕΩ 8.26

  3. Λυράκη Ηλιάννα (1996) ΑΟΛ 8.47

60 μ εμπόδια ΓΥΝΑΙΚΩΝ

  1. Γεωργοπούλου Μαρία (1996) Γ.Σ ΑΣΤΕΡΑΣ ΑΙΓΑΛΕΩ 9.32

  2. Κανάκη Αλεξία (1994) ΟΦΗ 9.46

Σφαιροβολία ΠΚΑ΄ (3κιλα) σε ανοικτό χώρο

  1. Βιδάκη Ευσεβία (2001) ΓΕΗ 6.95

Σφαιροβολία ΠΠ Α΄ (4 κιλά) σε ανοικτό χώρο

  1. Στειακάκης Εμμανουήλ (2002) ΓΕΗ 11.11

  2. Παπαγεωργίου Μιχαήλ (2002) ΛΙΒΥΚΟΣ 9.89

  3. Ζαχαράκης Νικήτας (2001) ΓΕΗ 9.49

Σφαιροβολία ΚΟΡΑΣΙΔΩΝ (3 κιλά) σε ανοικτό χώρο)

  1. Αλιμάνη Κατερίνα (2000) ΑΟΛ 9.34

  2. Δοργιάκη Μαρία (1999) (Γ.Α.Σ ΙΕΡΑΠΕΤΡΑΣ) 7.47

  3. Αμπικιάν Αλεξάνδρα (1999) 7.35

Σφαιροβολία ΠΑΙΔΩΝ (5κιλά) σε ανοικτό χώρο

  1. Πολίτης Γεώργιος (1999) ΓΕΗ 13.14

  2. Παπαματθαιάκης Ελευθέριος (?) ? 13.01

  3. Νινιράκης Σταύρος (2000) 12.48

Σφαιροβολία ΓΥΝΑΙΚΩΝ (4 κιλα) σε ανοικτό χώρο

  1. Γερομαρκάκη Ευαγγελία (1998) Γ.Α.Σ ΙΕΡΑΠΕΤΡΑΣ 14.42

  2. Ξυλούρη Εύα (1998) ΓΕΗ 7.34

  3. Αντωνάκη Νίκη (1983) Ο.Φ.Η. 7.21

Άλμα σε μήκος ΠΚ Β΄

  1. Ρεθυμνιωτάκη Σοφία (2003) ΟΦΗ 4.62

  2. Ζαμπετάκη Αγγελική (2003) Γ.Α.Σ ΙΕΡΑΠΕΤΡΑΣ 4.48

  3. Γερομαρκάκη Γεωργία (2004) Γ.Α.Σ ΙΕΡΑΠΕΤΡΑΣ 4.24

Άλμα σε μήκος ΠΠ Β΄

  1. Χαραλαμπάκης Σάββας (2005) ΟΦΗ 4.65

  2. Παπαδάκης Μάριος (2004) Γ.ΑΣ ΙΕΡΑΠΕΤΡΑΣ 4.15

  3. Μπακαής Κωνσταντίνος (2004) Γ.Α.Σ ΙΕΡΑΠΕΤΡΑΣ 3.18

Άλμα σε μήκος ΠΚ Α΄

  1. Χαραλαμπάκη Ραφαέλα (2001) ΛΙΒΥΚΟΣ 4.58

  2. Τσάκωνα Ναταλία (2002) ΑΟΛ 4.30

  3. Κατριτζιδάκη Βαρβάρα (2001) ΟΚΑ ΑΡΚΑΔΙ 4.22

Άλμα σε μήκος ΠΠ Α΄

  1. Γαβριλάκης Χαρίλαος (2001) ΑΟΛ 5.62

  2. Γκιουλμιχάλης Εμμανουήλ (2002) ΟΦΗ 5.09

  3. Μουδατσάκης Δημήτριος (2002) ΟΦΗ 4.69

Άλμα σε μήκος ΑΝΔΡΩΝ

  1. Πατακός Λεωνίδας (2000) ΟΦΗ 6.09

  2. Φθενάκης Νικόλαος (1998) ΑΟΛ 5.60

Άλμα σε μήκος ΓΥΝΑΙΚΩΝ

  1. Μπαλαμούτη Ζωή (2000) ΟΦΗ 5.22

  2. Ζάρα Εύη (1996) ΟΚΑ ΑΡΚΑΔΙ 4.81

  3. Ανδριαννάκη Ραφαέλα Γ.Α.Σ ΜΑΛΛΙΩΝ 4.16

Άλμα σε ύψος ΑΝΔΡΩΝ

  1. Λαπιδάκης Νικόλαος (1989) ΑΟΛ 1.70

  2. Κοτζαμπασάκης Αλέξ. (2002) ΓΕΗ 1.65

Άλμα σε ύψος ΓΥΝΑΙΚΩΝ

  1. Παπαδάκη Όλγα (2000) Γ.Α.Σ ΜΑΛΛΙΩΝ 1.60

  2. Κουναλάκη Ελευθερία (2000) Γ.Α.Σ ΜΑΛΛΙΩΝ 1.60

  3. Παπαδάκη Μαρία- Γεωργία (2002) Γ.Α.Σ ΜΑΛΛΙΩΝ 1.4

Σ'υντομα θα είναι στην διάθεσή σας πλήρη αποτελέσματα ταπό την ημερίδα. Φωτογραφίες μπορείτε να βρείτε στο site του ΓΑΣ Ιεράπτερας στο fb



 
<< Αρχική < Προηγ. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Επόμ. > Τελευταία >>

Σύλλογοι

ΑΟ Κύδων Χανίων 
ΑΟ Λασηθίου 
Γ.Ε. Ηρακλείου 
Γυμναστικός Σύλλογος Ελευθέριος Βενιζέλος 
ΟΦ Ηρακλείου 

Φωτογραφίες...


Σύνδεσμοι

segas_logo_small.jpg Σύνδεσμος Ελληνικών Γυμναστικών & Αθλητικών Σωματείων (Σ.Ε.Γ.Α.Σ.)

Η επίσημη ιστοσελίδα της Ελληνικής Ομοσπονδίας Στίβου

Run Greece 2014run_greece_2013_mini.jpg

 

 

iaaf.jpg Διεθνής Ομοσπονδία Κλασσικού Αθλητισμού (I.A.A.F.)

International  Association ofAthletic Federations

 

layout_01.gif Ευρωπαϊκή Ομοσπονδία Κλασσικού Αθλητισμού (E.A.A.) 

European Athleticc Association (E.A.A.) 


61a_venizelia.jpg61α Βενιζέλεια 2009

To επίσημο site του διεθνούς μήτιγκ των Χανίων