Skip to content

ΕΑΣ ΣΕΓΑΣ Κρήτης

Please install Flash and turn on Javascript.

Με το βλέμα στο μέλλον

... και τους Ολυμπιακούς Αγώνες του Ριο το 2016

Με στόχους

....  για το 2015 το Παγκόσμιο Πρωτάθλημαστο Πεκίνο και το Ευρωπαϊκό Πρωτάθλημα Ομάδων Α΄Κατηγορίας στο Ηράκλειο (20-21 Ιουνίου)

Ο Στίβος είναι

χαρά, υγεία, παιδεία
Οι ΑΚΑΔΗΜΙΕΣ των σωματείων  στίβου, δέχονται όλα τα παιδιά για γνωριμία με την άσκηση και τον αθλητισμό μέσα από το παιχνίδι.
Αγωνιστικό Πρόγραμμα 2015

Ε.Α.Σ.  Σ.Ε.Γ.Α.Σ.  ΚΡΗΤΗΣ 

 

 ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΟ    ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ    2 0 1 5

 

ΙΑΝΟΥΑΡΙΟΣ

18   Κ:  ΦΕΣΤΙΒΑΛ  ΚΡΗΤΙΚΟΥ  ΣΤΙΒΟΥ   (ΑΓΙΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ)

24   Σ:  Ημερίδα   «κλειστού  στίβου»          (Ηράκλειο)

31   Σ:  Ημερίδα   «κλειστού  στίβου»          (Ιεράπετρα)

ΦΕΒΡΟΥΑΡΙΟΣ

  5       Π:  Πανελ. Σχολικοί Αγώνες  Δρ.  σε  Ανώμαλο Έδαφ.  Λυκείων (Ολυμπία)

14-15  Σ- Κ: Πανελλήνιοι   Αγώνες   «κλειστού  στίβου»  Α / Γ   (Σ.Ε.Φ.)

15       Κ:  ΠΑΓΚΡΗΤΙΟ  ΠΡΩΤ/ΜΑ  ΔΡΟΜΟΥ ΣΕ  ΔΗΜΟΣΙΑ ΟΔΟ   (ΧΑΝΙΑ)

21       Σ:  Βαλκανικοί Αγώνες  «κλειστού στίβου»  Α / Γ  (Κωνσταντινούπολη)

ΜΑΡΤΙΟΣ

1    Κ:  ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟ  ΠΡΩΤ.  ΔΡΟΜ.  ΣΕ  ΑΝΩΜΑΛΟ  ΕΔΑΦΟΣ  (ΤΡΙΚΑΛΑ)

6-8 Π-Κ:  Ευρωπαϊκό πρωτ/μα  «κλειστού  στίβου»  Α / Γ  (Πράγα)

14  Σ     ΡΕΘΥΜΝΙΑ   (ΡΕΘΥΜΝΟ)

14  Σ:    Κύπελλο Χειμερινών Ρίψεων (Θεσσαλονίκη)

21  Σ:    ΑΓΩΝΕΣ ΡΙΨΕΩΝ  «Σφύρας - Σφαίρας»  (ΗΡΑΚΛΕΙΟ)

21  Σ:    ΔΙΑΣΥΛ.   ΠΟΛΥΑΘΛΩΝ  ΠΠ / ΠΚ Β΄ «Α΄ ΑΓΩΝΑΣ» (ΧΑΝΙΑ - ΛΑΣΙΘΙ)

28  Σ:    ΑΠΤΕΡΑ  (ΧΑΝΙΑ)

29   Κ:    ΠΑΝΕΛ.  ΒΑΔΗΝ  20.000 μ.  Α / Γ - ΝΕΩΝ  & Αγ. Βάδην 10.000  Ε/Ν/Π - 5.000 Κ

ΑΠΡΙΛΙΟΣ

 4   Σ:     ΔΙΑΣΥΛΛΟΓΙΚΟΙ   ΑΓΩΝΕΣ    Π / Κ   (ΗΡΑΚΛΕΙΟ)

 5   Κ:     Διεθνής Μαραθώνιος Θεσσαλονίκης (Θεσσαλονίκη)

18  Σ:     ΔΙΑΣΥΛΛΟΓΙΚΟΙ   ΑΓΩΝΕΣ    Α / Γ  «Α΄  ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ ΗΜΕΡΑ»       

              ΚΑΙ  ΔΙΑΣΥΛΛΟΓΙΚΟΙ ΑΓΩΝΕΣ  ΠΠ / ΠΚ Α΄  (ΗΡΑΚΛΕΙΟ)

22  Τετ:  Β΄ Φάση  Σχολικών  Αγώνων  Λυκείων (Ηράκλειο)

24-25 Π-Σ:  ΔΙΑΣΥΛ.  ΑΓΩΝΕΣ  ΣΥΝΘΕΤΩΝ   Α/Γ -  Π/Κ  (ΑΓΙΟΣ ΚΟΣΜΑΣ)

26  Κ:     RUN  GREECE  (HΡΑΚΛΕΙΟ)

26  Κ:     ΔΕΛΦΙΝΙΑ         (ΡΕΘΥΜΝΟ)

ΜΑΙΟΣ

3   Κ:  ΠΑΝΕΛΛΗΝ. ΠΡΩΤ.  ΗΜΙΜΑΡΑΘΩΝΙΟΥ Α/Γ & Διεθ. Ημιμ/νιος (ΑΘΗΝΑ)

6-7  Τ-Π:   Πανελλήνιοι  Σχολικοί  Αγώνες  Λυκείων

9   Σ:        ΔΙΑΣΥΛΛΟΓΙΚΟΙ  ΑΓΩΝΕΣ  Α / Γ  «Β΄ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ  ΗΜΕΡΑ»

                ΚΑΙ  ΔΙΑΣΥΛΛΟΓΙΚΟΙ ΑΓΩΝΕΣ ΣΥΝΘΕΤΩΝ ΠΠ / ΠΚ Α΄ (ΧΑΝΙΑ)

16 Σ:        ΔΙΑΣΥΛ.  ΑΓΩΝ  ΠΟΛΥΑΘΛΩΝ   ΠΠ / ΠΚ Β΄ «Β΄ ΑΓΩΝΑΣ»

                ΚΑΙ ΜΙΝΙ ΠΠ / ΠΚ  (ΗΡΑΚΛΕΙΟ)

23  Σ:       «ΜΑΧΗ   ΚΡΗΤΗΣ»   (ΧΑΝΙΑ)

24  Κ:     ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟ   ΠΡΩΤ.  10.000 μ.  Α/Γ -  ΝΕΩΝ  «Α/Γ» - Ε (ΜΕΓΑΡΑ)

27  Τ:     «Gala  Γυναικών»   (Φιλοθέη)

27  Τ:      1ο Ελληνικό  ‘Grand  Prix'  (Έδεσσα)

30  Σ:      Παπαφλέσσεια  ‘διεθνής συνάντηση'  (Καλαμάτα)

 

 
ΙΟΥΝΙΟΣ

1  Δ:      ΒΕΝΙΖΕΛΕΙΑ  (ΧΑΝΙΑ)

6   Σ:     ΧΑΝΙΑ  2015    (ΧΑΝΙΑ)

6-7  Σ-Κ:  ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟ  ΠΡΩΤ.   ΣΥΝΘΕΤΩΝ  Α/Γ - ΝΕΩΝ 

7   Κ:      ΒΕΝΙΖΕΛΕΙΟΣ ΔΡΟΜΟΣ  - ΓΥΡΟΣ ΤΗΣ ΠΟΛΗΣ  (Χανιά)

7  Κ:      ΒΑΣΑΡΜΙΔΕΙΑ  2015  (Ιεράπετρα)

13 Σ:      «ΚΝΩΣΕΙΑ»   (ΗΡΑΚΛΕΙΟ)

13-14  Σ-Κ:  ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟ  ΠΡΩΤ.   ΝΕΩΝ   «Α/Γ»   (ΛΑΡΙΣΑ)

20-21  Σ-Κ:  ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟ  ΠΡΩΤ.   Π / Κ &  ΣΥΝΘΕΤΑ Π/Κ  (ΤΡΙΚΑΛΑ)

20-21  Σ-Κ:  ΕΥΡΩΠΑΙΚΟ  ΠΡΩΤ/ΜΑ  ΟΜΑΔΩΝ  Α / Γ  (ΗΡΑΚΛΕΙΟ)

27-28 Σ-Κ:  ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟ   ΠΡΩΤ.  Ε / Ν  &  ΣΥΝΘΕΤΑ  Ε / Ν  (ΣΕΡΡΕΣ)

ΙΟΥΛΙΟΣ

1 Τετ:      2ο Ελληνικό  ‘Grand  Prix'  (Άργος Ορεστικό)

4    Σ:      «ΗΡΑΚΛΕΙΑ»    (ΗΡΑΚΛΕΙΟ)

4    Σ:    Βαλκανική  Συνάντηση   Π / Κ   (Βουκουρέστι)

4-5  Σ-Κ:  Βαλκανικοί  Αγώνες        Ε / Ν   (Πιτέστι - Ρουμανία)

5    Κ:       ΑΓΩΝΕΣ  ΔΥΤΙΚΗΣ  ΚΡΗΤΗΣ (ΧΑΝΙΑ)

8-12 Τετ. - Κ: Πανεπιστημιάδα (Κορέα)

9-12 Τετ.-Κ:   ΕΥΡΩΠΑΙΚΟ  ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ  ΝΕΩΝ U23   (ΤΑΛΙΝ)

11-12  Σ-Κ:  ΠΑΝΕΛ.   ΠΠ / ΠΚ Α΄  &  ΣΥΝΘΕΤΑ  ΠΠ / ΠΚ Α΄ (ΠΕΛ/ΣΟΣ)

15  Τετ:     3ο  Ελληνικό  ‘Grand  Prix'   (Πάτρα 2015)

15-19 Τετ.-Κ:   ΠΑΓΚΟΣΜΙΟ   ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ  Π / Κ   (ΚΟΛΟΜΒΙΑ)

16-19 Πεμ.-Κ:   ΕΥΡΩΠΑΙΚΟ  ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ  Ε / Ν    (ΣΟΥΗΔΙΑ)

25-26  Σ-Κ:  ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟ  ΠΡΩΤ.  Α/Γ & ΣΥΝΘ. Α/Γ - ΝΕΩΝ  (Ο.Α.Κ.Α.)

26-31 Κ - Π: ΕΥΡΩΠΑΙΚΟ  ΟΛΥΜΠΙΑΚΟ ΦΕΣΤΙΒΑΛ  Π / Κ  (ΓΕΩΡΓΙΑ)

ΑΥΓΟΥΣΤΟΣ

1- 2  Σ-Κ:   Βαλκανικοί  Αγώνες  Α / Γ 

2  Κ:           Μαράκεια   (Φουρφουράς - Ρέθυμνο)

5 Τετ:         «Ελλάδα - Κύπρος»  Διεθνής  Συν/ση  Π / Κ  (Ελλάδα)

22-30  Σ-Κ: ΠΑΓΚΟΣΜΙΟ  ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ  Α / Γ   (ΠΕΚΙΝΟ)

ΟΚΤΩΒΡΙΟΣ

 3   Σ:    Αγώνες  Νέων  Αθλητών «ΠΠ-ΠΚ Β΄  &  ΜΙΝΙ» (Ηράκλειο)

10  Σ:    Νυκτερινός Ημιμαραθώνιος (Θεσσαλονίκη)

25   Κ:   Βαλκανικός Μαραθώνιος (Μαυροβούνιο)

27  Τρ:  «ΝΕΣΤΟΡΕΙΑ»   (ΙΕΡΑΠΕΤΡΑ)

ΝΟΕΜΒΡΙΟΣ

8  Κ: ΠΑΝΕΛ. ΠΡ. ΜΑΡΑΘΩΝ. Α / Γ  &  Διεθ. Κλασ. Μαραθώνιος  (ΑΘΗΝΑ)

8    Κ:  «ΑΡΚΑΔΙΟΣ  ΔΡΟΜΟΣ  20 χιλ/τρα»   (ΡΕΘΥΜΝΟ)

21  Σ:  Βαλκανικοί Αγώνες Δρόμου σε Ανώμαλο Έδαφος (Ρουμανία)

22  Κ:  ΓΥΡΟΣ  ΣΗΤΕΙΑΣ  (ΣΗΤΕΙΑ)

 

Κατεβάστε το Αγωνιστικό Πρόγραμμα σε μορφή word : doc Αγωνιστικό Πρόγραμμα Κρήτης 2015 579.50 Kb

 
<< Αρχική < Προηγ. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Επόμ. > Τελευταία >>

Σύλλογοι

ΑΟ Κύδων Χανίων 
ΑΟ Λασηθίου 
Γ.Ε. Ηρακλείου 
Γυμναστικός Σύλλογος Ελευθέριος Βενιζέλος 
ΟΦ Ηρακλείου 

Φωτογραφίες...


Σύνδεσμοι

segas_logo_small.jpg Σύνδεσμος Ελληνικών Γυμναστικών & Αθλητικών Σωματείων (Σ.Ε.Γ.Α.Σ.)

Η επίσημη ιστοσελίδα της Ελληνικής Ομοσπονδίας Στίβου

Run Greece 2014run_greece_2013_mini.jpg

 

 

iaaf.jpg Διεθνής Ομοσπονδία Κλασσικού Αθλητισμού (I.A.A.F.)

International  Association ofAthletic Federations

 

layout_01.gif Ευρωπαϊκή Ομοσπονδία Κλασσικού Αθλητισμού (E.A.A.) 

European Athleticc Association (E.A.A.) 


61a_venizelia.jpg61α Βενιζέλεια 2009

To επίσημο site του διεθνούς μήτιγκ των Χανίων